| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Internal Pull-up |
| Output Current | 25 mA |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Max Supply Current | 6 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 8 mT Trip, -8 mT Release |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34262
Ext.Price$0.34262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34262 | $0.34262 |
| 10 | $0.30655 | $3.06550 |
| 50 | $0.27427 | $13.71350 |
| 100 | $0.25115 | $25.11500 |
| 500 | $0.22998 | $114.99000 |
| 1000 | $0.21059 | $210.59000 |
| 3000 | $0.19802 | $594.06000 |
| 5000 | $0.18620 | $931.00000 |
